کتاب آنتوان دو سنت‌اگزوپری پرواز شبانه

80 بازدید

دانلود کتاب صوتی آنتوان دو سنت‌اگزوپری به نام پرواز شبانه
قالب:روایی
ژانر:تاریخی

آنتوان دو سنت‌اگزوپری پرواز شبانه

دانلود کتاب صوتی آنتوان دو سنت‌اگزوپری به نام پرواز شبانه

Antoine de Saint-ExupéryNight Flight

قالب:روایی ژانر:تاریخی

راوی:محمد رضاعلی ترجمه:سپیده بیگدلی تهیه کننده:علیرضا فدایی

خلاصه:شبی یک خلبان پُست هوایی، در حین پرواز در طوفان گم می‌شود. مدیر وی، کم‌کم با وضعیت حادی روبه‌رو می‌شود. او باید بین احساساتش و انجام وظابفش یکی را انتخاب کند.

درباره کتاب:داستان کتاب گویای «پرواز شبانه» در آرژانتین و آمریکای جنوبی و در زمان آغاز تجارت هوایی می گذرد. ریویر، مدیر یکی از خطوط هوایی است که برای اولین‌بار، پروازهای شبانه را به فهرست خدمات خود اضافه کرده است.
این رمان، گذران زندگی ریویر و گروه خلبانانش را شرح می‌دهد. هدف اصلی که ریویر برای خود و خلبانانش تعیین کرده‌ اثبات این موضوع است که برای رساندن محموله‌های پستی، هواپیما وسیلۀ نقلیه‌ای سریع‌تر از قطار است؛ به شرط اینکه خلبانان خطر پرواز شبانه را بپذیرند تا زمان صرفه‌جویی شده در روز از دست نرود.
هواپیمای فابین، یکی از خلبان‌های پست هوایی، در گردبادی گیر می‌افتد؛ سوختش تمام شده و ارتباط رادیویی‌اش را از دست می‌دهد. با این اتفاق، ادامه یافتن پروازهای شبانه به اروپا به خطر می‌افتد. به محض رسیدن دو پرواز دیگر از شیلی و پاراگوئه، ریویر مجبور می‌شود تا اجازه‌ی پرواز بدون محموله به مقصد پاریس را صادر کند و از دست دادن فابین را بپذیرد.

نویسنده:آنتوان دو سنت‌اگزوپری متولد ۲۹ ژوئن ۱۹۰۰، نویسنده و خلبان اهل فرانسه بود. سنت‌ اگزوپری تا قبل از جنگ جهانی دوم، خلبان تجاری موفقی بود که در خطوط پست هوایی میان اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی فعالیت می‌‌کرد؛ اما با آغاز جنگ، هرچند از دیدگاه سن و وضعیت سلامتی در شرایط مطلوبی نبود، اما به نیروی هوایی فرانسه آزاد در شمال آفریقا پیوست.
در ماه ژوئیه ۱۹۴۴ هواپیمای او در یک پرواز شناسایی بر فراز دریای مدیترانه ناپدید شد و اعتقاد بر این بود که در همان زمان کشته شده‌ است.
«پرواز شبانه» دومین رمان نویسنده‌ی فرانسوی، آنتوان دو سنت‌ اگزوپری است. این اثر اولین‌بار در ۱۹۳۱ منتشر و به یک کتاب پرفروش در سطح جهانی تبدیل شد و در همان سال جایزه‌ی فمینا را برد. تا قبل از دریافت این جایزه، آنتوان دو سنت‌ اگزوپری آن‌چنان شناخته‌ شده نبود، ولی پس از دریافت این جایزه نام وی بر سر زبان‌ها افتاد.
از دیگر آثار اگزوپری می‌توان به هوانورد در سال ۱۹۲۶، پیک جنوب در سال ۱۹۲۹، زمین انسان‌ها در سال۱۹۳۹، خلبان جنگ در سال۱۹۴۲، نامه به یک گروگان و شازده کوچولو در سال ۱۹۴۳ اشاره کرد.
اگزوپری همچنین برنده‌ی جوایز ادبی معتبر فرانسه و جایزه‌ی کتاب ملی آمریکا شد. بیشترین شهرت وی به‌واسطه کتاب شازده کوچولو و نوشته‌های تغزلی او با عنوان «زمین انسان‌ها» و «پرواز شبانه» است.
آثار او، ازجمله کتاب شازده کوچولو، به ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شده‌ است.

مدت کتاب:121 دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دکلمه حسین سلیمانی به نام خودم جان

دانلود دکلمه جدید حسین سلیمانی به نام خودم جان+متن

موزیک پیشنهادی