کتاب صوتی ویلیام شکسپیر رومئو و ژولیت

119 بازدید

دانلود کتاب صوتی ویلیام شکسپیر به نام رومئو و ژولیت
قالب: نمایشی
ژانر: عاشقانه

همراه با PDF کتاب

ویلیام شکسپیر رومئو و ژولیت

دانلود کتاب صوتی ویلیام شکسپیر به نام رومئو و ژولیت

William ShakespeareRomeo and Juliet

قالب: نمایشی

ژانر: عاشقانه

تهیه کننده:عذرا وکیلی /کارگردان:جواد پیشگر

بازیگران: علی تاجمیر , احمد ایرانی خواه , مهرداد مهماندوست , مجید همزه , رضا عمرانی , احمد گنجی , بهروز مسروری , مینا شجاع , علی عمرانی , رامین پورایمان , ایوب آقاخانی , محمدحسین مجدزاده , صفا آقاجانی , رویا فلاحی , ناهید مسلمی

خلاصه:قهرمانان این نمایشنامه دختر و پسری از دو خانواده بزرگ و رقیب در شهر ورونا هستند که با یکدیگر دشمنی و اختلاف دیرینه دارند. رومئو که از خاندان مونتگیو است، به امید ملاقات با رزالین، دختری که رومئو دلباخته اش شده، به ضیافت لرد کپیولت می‌رود.


رومئو و ژولیت پس از نخستین شب عشق ورزی، در تلاش برای رسیدن به یکدیگر به بن‌بست می‌رسند. در این میانه خانواده‌های آن دو که کینه‌ای دیرینه از هم دارند، آتش اختلافاتشان بالا می‌گیرد و رومئو ناخواسته باعث مرگ تیبالت از خانواده کپیولت می‌شود و کار را بدتر می‌کند. حاکم ورونا دستور می‌دهد که رومئو شهر را ترک کند. ژولیت که از یک سو غم دوری از رومئو و از سوی دیگر غم از دست رفتن تیبالت قلبش را می‌فشارد، سخت اندوهگین می‌شود. خانواده ژولیت که از ازدواج مخفیانه او با رومئو که با وساطت لارنس راهب صورت گرفته بی خبر اند، ژولیت را به این امر می‌کنند که با خواستگارش، کنت پاریس ازدواج کند. ژولیت نزد لانس راهب می‌رود و از او چاره جویی می‌کند. لارنس به ژولیت مایعی را می‌دهد که با مصرف آن ۴۲ ساعت به خوابی مرگ گونه فرو خواهد رفت؛ پیش‌بینی لارنس این است که خانواده ژولیت به تصور این که دخترشان مرده، او را در مقبره خانوادگی قرار خواهند داد و در این میانه لارنس این فرصت را خواهد داشت که قاصدی را نزد رومئو بفرستد و او را به ورونا بخواند تا همراه ژولیت -که در نهایت از خواب مرگ گونه بر خواهد خاست- به مکان امنی بروند.

نویسنده کتاب: رومئو و ژولیت تراژدی نوشته‌شده توسط ویلیام شکسپیر در اوایل کار اوست که در مورد دو عاشق ناکام است که در نهایت مرگ‌ پایان کارشان می‌شود. این نمایشنامه یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌های شکسپیر در زمان‌ حیاتش می‌باشد و در کنار هملت یکی از نمایشنامه‌هایی است که بر روی پرده رفته‌ است. امروزه از شخصیت‌های‌ اصلی داستان به‌عنوان عاشقان آرمانی یاد می‌شود.

مدت کتاب:166 دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کتاب ماریو بارگاس یوسا آواز خونین پالومینو

دانلود کتاب صوتی ماریو بارگاس یوسا به نام آواز خونین پالومینو قالب نمایشی ژانر: معمایی-پلیسی-جنایی

موزیک پیشنهادی